·   0553 833 93 53
  BİZE ULAŞIN ·   BAYİLİK AL ·
Menü
Whatsapp'ta Paylaþ
Whatsapp'ta Paylaþ

Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Eski duvardan duvara perdelerin yerine tercih olarak sunulan stor perdeler yer açısından diğer perdelere göre daha minimal alan kaplamaktadır. Büyük duvarlarda küçük kalan camlara bütün duvarı kapatacak kadar perdeler takmak zorunda kalmanızın önüne geçen bu perde türü hem kolay açılıp kapanmasıyla da oldukça kullanışlı bir hal alıyor. Stor perde alışveriş için dikkat etmeniz gerekenleri bu yazıda bulabilirsiniz.

 

Perde ve Mekanizma Kalitesi

 

Seçeceğiniz stor perdeleri uzun süre kullanabilmeniz açısından hem kumaşına hem de mekanizma kalitesine önem vermelisiniz. Kumaşın genel olarak güneş ışını alıp yıpranabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Güneş ışınlarının ya da başka bir ışık süzmesinin evinize girmemesi için kumaşın kalınlığına ve türüne oldukça önem vermelisiniz. Aynı zamanda kumaş türünü seçerken temizlenmesi kolay kumaş türlerinden yaptırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Mekanizmanın sağlam olması da günde en az birkaç kere hareket ettirdiğiniz perdelerinizi düşünerek iyi olmasına özen gösterin. Kalitesiz olan mekanizmalara istediğiniz kadar kaliteli bir kumaş taktırın sonuçta o mekanizma bozulduğunda ya tamir ettirmeniz ya da yeniden yaptırmak zorunda kalacağınız bir iş olacak mekanizmanın bozulmasıyla perdelere de zarar verme ihtimalinin olduğu bilinmelidir. Başta mekanizmanın ömrünü öğrenmeniz ve ona göre bir tercih yapmanız gerekir.

 

Hangi Stor Perdeyi Seçeceksiniz?

 

Stor perdeler kendi içinde oldukça farklı modellere ayrılır. Siz hangi oda için hangi mobilyalarınız seçeceğiniz stor perdeye karar vermelisiniz. Tamamen ışık geçirmeyen stor perdeler, çiftli stor perdeler, düz ve nakışlı stor perdeler gibi onlarca çeşidi vardır. Tekli stor perdeler bir perdeden oluşurlar ve keyfinize istediğinize göre renklendirilebiliriler. Çiftli stor perdeler normalde evlerde kullanılan güneşlik ve tül ikilisiyle aynı mantıktadır sadece camla aynı boy olmaları avantajlıdır. Çiftli stor perdeler cama yakın olan tarafta beyaz ışık geçirmez perdenin olması ve evinize bakacak tarafta ışık geçirebilen nakışlı ya da resimli ince bir tülün olmasından meydana gelir. Bir de screen stor perde modelleri vardır adından da anlaşılacağı gibi bu stor perde türü özel örgülü yapısından ve kumaşından dolayı güneş ışınlarını kırarak eve geçirmiyorken sizin rahatsız olmadan dışarıyı izlemenize olanak sağlamaktadır. Son yıllarda oldukça tercih edilen bir stor perdedir.

 

Kullanılacak Alan

 

Kullanacağınız odanın fiziksel yapısı, kaç adet cam olduğu, bu camların boyutları veya farklı yerlerdeyse mesafeleri oldukça önemlidir. Ayrıca perdelerin bağlanacağı yerlerin apartman için önemli olup olmadığına da dikkat edilmelidir. Perdelerinizi hangi odada kullanacağınıza bağlı olarak mobilya ve odanın duvar boyasıyla uygunluğu da önemlidir. Yaşadığınız yerin güneş almasını isteyip istemediğinize karar vererek model tercihini buna göre yapmalısınız.

 

Bu noktalar stor perde seçimindeki en önemli noktalardır bunun dışında birkaç ufak noktalar daha vardır. Küçük noktalar daha çok zevklerinize ve asıl perdenin uyumuna göre seçileceğinden tamamen sizin isteğinize kalmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sayfa da131 sorgu var. 0,586 saniyede yüklendi.